Ücretsiz Değerlendirme ve Testler

Çocuğunuzun gelişimi normal olarak seyrediyor mu diye merak ediyorsanız merkezlerimizden randevu alarak uzman eğitimcilerimiz tarafından gerçekleştirilen ücretsiz değerlendirme seanslarımıza katılabilirsiniz. Değerlendirme seansında çocuğunuzun dil, zeka ve fizyolojik gelişimi ayrıntılı olarak incelenmekte ve gerekli görülen durumlarda veli çocuğun durumunun gerektirdiği kurumlara yönlendirilmektedir.

Hastane başvuruları, rehberlik ve araştırma merkezleri ile ilgili işlemlerle de görevli personelimiz velilerimize her an yardımcı olmaktadır.

                            Kullanılan Test Araçları

       Gelişim Testleri:

Catell2-A             Zeka Testi

Catell3-A             Zeka Testi   

Gessel                Gelişim Figürleri Testi

Good Enough    Bir İnsan Çiz Testi

Peabody              Resim Kelime Testi

Metropolitan       Okul Olgunluğu Testi

Frostig                 Görsel Algı Testi

Bemton               Görsel Bellek Testi

Agte                      Ankara Gelişim Testi                         

Porteus                Labirent Testi

        DENVER II GELİŞİMSEL TARAMA TESTİ

Psikoloji ve psikiyatrideki  rahatsızlıkların  büyük bir kısmının çocukluk döneminde ki sorunlardan kaynaklandığı bilinen bir gerçektir. Özellikle 0-6 yaş dilimi kritik yaş olarak nitelendirilmiştir. Bu dönemde en yaygın olarak kullanılan test Denver II Gelişimsel Tarama Testi dir. Uzmanlar bir çok araştırmada bu testi kullanmaktalar. Nörolojide, psikiyatride ve psikolojide bu test çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Denver II Gelişimsel Tarama Testi 4 ana gelişim alanı hakkında bize ayrıntılı bilgi vermektedir.

Dil gelişimi: Dil gelişimi ile zeka rasında çok sıkı bir ilişki olduğu uzmanlar tarafında sıklıkla söylenmektedir. Dil gelişimin temellerinin atıldığı ve konuşmanın en hızlı geliştiği dönemdir çocukluk.

Kişisel Sosyal gelişim: Kişisel sosyal gelişim özellikle  çocuğun kendini ifade etmesi ve toplum içerisinde kendi kimliğini ve kişiliğini uygun bir şekilde ortaya koyması olarak tanımlanmaktadır. Okul öncesi dönemde çocuğun yabancı ortama( ana okuluna) girdiğinde çok farklı sorunlar yaşamaktadır. ve aileler hemen telaşa kapılmaktalar. Fakat şu bilinmelidir ki bu sorun bir sonuçtur. Bunun tohumları daha önceleri atılmıştır. İşte Denver II bu tür sorunların tespitinde önleyicilik fonksiyonunu üstlenmektedir.

İnce-Kaba motor gelişim: Öz bakım becerileri dediğimiz ve fiziksel beceriler dediğimiz yetenekleri kapsamaktadır. çocuğun yürümesi, tutması,  koşması, merdiven çıkmasına, yemek yemesi, tuvaletini yapması, üstünü giyinmesi vb. yetenekleri kazanıp kazanmadığını ölçmektedir.

Denver II Gelişimsel Tarama Testi yaptırmanız için çocuğunuzda bir sorun olmasını beklememeniz çok önemlidir. Muhakkak bu testi yılda bir kere yaptırınız.

    

     "Play Attention" Dikkat Eksiliği ve Hiperaktivite Sorunu Çözümü

Çocuğunuz size zorluk çıkarıyor mu?  Play Attention’ı kullanmayla bu artık sorun olmayacak.  Özel kol cihazı sayesinde, bilgisayarı zihinle kontrol etmek, yüksek teknolojili bir eğlencedir. Hiçbir şey bununla kıyaslanamaz.

Play Attention, NASA teknolojisinin patentli gelişmiş halidir. Bilimsel araştırmalar, beynin hayat boyunca sürekli değişim kapasitesine sahip olduğunu göstermiştir. Buna, nöroplastisite denir. Play Attention, kullanıcının gerçek zamanda dikkatini görmesini sağlar. Zamanla, Play Attention kullanan öğrenciler dikkat ve odaklanmayı geliştirmektedirler. İnteraktif alıştırmalar, öğrencileri, odaklanmanın ve bilişsel işlemlerin yeni seviyelerine çıkması için zorlar. Seviye seviye öğrenci, sınıfta ve evde başarılı olması için gerekli olan kalıcı becerileri geliştirir.Kurumumuzda Ücretsiz Demo Testi Yapılmaktadır.

 

 

 

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by Sevgi Rehabilitasyon.