Nasa Patentli İleri Teknoloji Ürünü

Play Attention ileri teknoloji ürünü Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite,Öğrenme Güçlüğü Tedavisinde Dünya Lideri durumundadır. Play attention 1996 yılından beri bütün Dünyada Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu yaşayan kişilere yardım etmektedir.Özel Sevgi Özel Eğitim ve Destek Merkezi Olarak Kayseri'de ilk kez kurum öğrencilerimizin ücretsiz hizmetine sunulmuştur.Kurumumuzun uzman öğretmenleri tarafından Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu yaşayan kurum öğrencilerimiz tespit edilerek programa dahil edilmektedirler

NASA patentli bir program olan Play Attention, seans sırasında kullanılan sensörler yardımıyla; odaklanmayı ve bilişsel işlemleri gösteren beyin dalgalarını izler ve en önemlisi bu sensörler, kullanıcının farklı bir aparat kullanmadan sadece dikkatini vererek ekran karakterlerini hareket ettirip dikkatini somut olarak gözlemlemesini ve öğrenmesini sağlar.

Play Attention beyin enerji izleme kombinasyonu, bilişsel beceri egzersizleri ve davranış  şekillendirme tekniklerini içeren entegre bir dikkat programıdır. Bu program aynı zamanda ‘Edufeedback’ olarak adlandırılır.

Play Attention günümüzde Amerika’da ve birçok Avrupa ülkesinde, kliniklerde, özel hastanelerde uygulanan, çocuklarda ve yetişkinlerde pek çok alanda kullanılarak okul ve iş başarısının artmasına yardımcı olan bir programdır.

Play Attention Nasıl Çalışır?
Kola bir cihaz takılır. Bu cihaz dikkati saniye saniye ölçer.  Ekranda belirli becerileri içeren dikkat oyunu vardır. Bu oyunu dikkati koruduğunuz müddetçe oynayabilirsiniz. Oyun çeşidine göre klavye ve elinizi, kolunuzu kullanmanız gerekir. Oyunun sonunda size dikkat dereceniz ile ilgili sayısal bilgi verir. Bu bilgiler her uygulamadan sonra yorumlanır ve izlenilecek yol belirlenir.Play Attention, ilk iki hafta boyunca üç günde bir uygulanır. Bu uygulama 45 dakika sürer. Daha sonra uygulamalara haftada 1 şeklinde devam edilir. Öğrencinin ihtiyacına göre 40- 50 uygulama yapılır.Gerekirse daha fazla da yapılabilir. Ne kadar çok uygulama yapılırsa bireyin dikkat ve odaklanma süresi o derece artar.4 hafta sonunda küçük farklılıklar ortaya çıkmaya başlar. Bu değişimler, daha iyi dinleme becerileri, kendi başına ödev yapma ve daha iyi organize olmayı içerir.

Kimlere Uygulanır?

Play Attention dikkat ve odaklanma sorunu yaşayan ya da varolan bu
becerisini kuvvetlendirmek  isteyen çocuklara, gençlere, yetişkinlere
uygulanabilir

Play Attention Yaşamınıza Neler Katacak?

•Gelişmiş Odaklanma: Sistem odaklanmayı ve konsantrasyonu artırmakla beraber daha da fazlasını sağlar. Dikkatin dağılmasını engellemek, hafızayı ve görsel organizasyon becerisini arttırmak, bitirilmesi gereken işleri tamamlamak, yönergeleri takip etmek ve planlı olmak gibi temel becerileri geliştirir.
•Olumlu Davranış Geliştirme: Olumlu gelişim gösteren davranışlar, çocuğunuzun arkadaş edinmesine yardımcı olur. Aşırı konuşma, sırası gelmeden konuşma, kıpır kıpır olma vb. davranışlar çocuğun sınıftaki arkadaşlarıyla  olan ilişkilerini etkiler. Play Attention ile yapılan çalışmalar, çocuğun sınıfta ve diğer sosyal ortamlarda uyumlu olmasına yardımcı olur. Yapılan çalışmalara eşlik eden davranış şekillendirme programı, bu çalışmaların eğlenceli ve ödüllendirici olmasını sağlar.
•Hızlı Akademik Gelişim: Play Attention ile yapılan çalışmalar sonucunda dikkat problemi; daha kısa sürede ödevi tamamlama, ders dinlerken dikkatini daha fazla toplama, yönergeleri izlemek için daha az zaman harcama, oyalanmayı yok etme ve çevresel uyaranlara rağmen yoğunlaşmış dikkat yeteneğine dönüşür.

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved by Sevgi Rehabilitasyon.